Mleczarnia Spomlek otwiera kolejne kąciki zabaw dla dzieci

Drewniane stoliki i krzesełka, kolorowe regały, mnóstwo zabawek i gier, a wszystko to w ciepłych żółtych barwach Serenady – tak wyglądają kolejne kąciki zabaw, które Mleczarnia Spomlek otworzyła w przychodniach zdrowia w Chojnicach, Młynarach i Markusach, w ramach projektu „Serenada dla dzieci”.

„Serenada dla dzieci” to sztandarowa inicjatywa CSR mleczarni Spomlek. Pierwsze kąciki zabaw dla dzieci powstały w lutym w poradni przyszpitalnej w Radzyniu Podlaskim i przychodni w Parczewie. Do końca tego roku mleczarnia planuje otworzyć w sumie 20 takich wyjątkowych przestrzeni dla najmłodszych w całym kraju.

– Cieszymy się, że nasz projekt stale się rozwija. Pomysł realizowania kącików zabaw w poradniach przyszpitalnych oraz przychodniach zdrowia znakomicie wpisuje się w naszą misję. Od początku działalności zależy nam na edukowaniu najmłodszych w zakresie zdrowego stylu życia. Pierwsze kąciki zorganizowaliśmy w miejscowościach, w których mamy zakłady produkcyjne i dostawców, ale w najbliższej przyszłości będziemy chcieli je otwierać również w innych miastach na terenie całej Polski – podkreśla Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Mleczarni Spomlek.

– Nowe Serenadowe kąciki, które powstały w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gminny Ośrodek Zdrowia w Markusach, przychodni Medyk w Młynarach oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Eskulap” oraz Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Therapeutica” w Chojnicach wyróżniają się niebanalnym wyglądem oraz doskonałym wyposażeniem. Ciepła, energiczna żółta barwa mebli nawiązująca do kolorów marki Serenada sprawia, że dzieci z przyjemnością przebywają w tym miejscu, mając dostęp do wielu zabawek oraz materiałów dydaktycznych, takich jak kredki, kolorowanki, czy gry edukacyjne.

Wiemy, że małe dzieci najszybciej uczą się przez zabawę. Mamy świadomość, że wizyta u lekarza często wiąże się dla nich ze sporym stresem. Takie kąciki z dużą ilością materiałów edukacyjnych i zabawek nie tylko umilą im pobyt i czas oczekiwania na konsultacje, ale też pogłębią ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania i znaczenia aktywności fizycznej, co na pewno zaprocentuje w ich dorosłym życiu – dodaje Aneta Mostowiec.

(Informacja prasowa SPOMLEK)