Złożono już ponad pół miliona wniosków o świadczenie „Dobry start”

10.07.2018

Ponad 540 tys. wniosków złożono już o wypłatę świadczenia z programu „Dobry start” – poinformowało we wtorek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Twitterze. Wnioski o wypłatę 300 zł wyprawki szkolnej można składać online od 1 lipca.

„Już ponad 540 tys. wniosków online o #DobryStart! Przypominamy, że wniosek złożony w lipcu lub sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia do końca września!” – podało MRPiPS na Twitterze. Z mapy, którą zamieszczono we wpisie wynika, że najwięcej wniosków złożono w woj. śląskim (84,6 tys.) i woj. mazowieckim (84,3 tys.).

Rodzice i opiekunowie mogą od 1 lipca złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start” online przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek także drogą tradycyjną, papierową.

W ramach programu „Dobry start” 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18 roku życia lub 20 roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24 roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci.

(10.07.2018 za PAP)