Zakaz handlu w niedziele będą zmiany ws. placówek pocztowych

15.10.2018

– Skłaniamy się do zmiany jeśli chodzi o uregulowanie tak zwanych placówek pocztowych, bo uważamy, że to jest omijanie ustawy – powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wiceminister powiedział, że namawia obie strony do rozmowy i zawarcia tych rozwiązań w regulaminach.

– To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie. Wiem, że są też między stronami napięcia, ale myślę, że to jest kwestia do uregulowania. W mojej ocenie nie trzeba wprowadzać osobnych regulacji jeśli chodzi o wydłużanie doby – dodał.

Jednocześnie odniósł się do kwestii uregulowania działalności placówek pocztowych.

– To jest oczywiste, że sieć Żabka nie jest placówką pocztową. Jej główną działalnością nie jest obsługa pocztowa czy kurierska i w tym zakresie ten przepis o zakazie handlu działa. Oczywiście Żabka, wykorzystując różne kruczki prawne, próbuje to omijać, dlatego to doprecyzujemy. Ja sam na czerwcowym spotkaniu zachęcałem szefostwo Żabki do odstąpienia od tych praktyk. Ponieważ spotkaliśmy się z niechęcią, będziemy to musieli uregulować. Uregulujemy jeszcze inną kwestię, która jest podnoszona. Chodzi o umożliwienie członkom rodziny stanie za ladą w niedzielę w przypadku franczyzobiorców – podsumował Szwed.

(15.10.2018 za Next.gazeta.pl, fot. facebook)