Rolnictwo jest naszym oczkiem w głowie

20.10.2018

– Rolnictwo jest naszym „oczkiem w głowie”; bardzo się cieszę, że jesteśmy coraz silniejsi polskim rolnictwem, że polska wieś jest coraz bardziej nowoczesna, a z drugiej strony tak pięknie utrzymuje tradycje – mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek w Golądkowie (woj. mazowieckie).

Premier odwiedził w piątek Zespół Szkół Rolniczych w Golądkowie. „Chciałem pogratulować, że tutaj, na ziemi pułtuskiej, udało się zbudować taki piękny ośrodek kształcenia rolniczego” – podkreślił Morawiecki.

Jak dodał, „bardzo ważną bolączką” m.in. na północnym Mazowszu jest brak połączeń PKS. Wskazał, że w Golądkowie te trasy też zostały wcześniej zlikwidowane i młodzież, która interesuje się szkołą rolniczą, często z niej rezygnowała, ponieważ nie miała jak dojeżdżać. Poinformował, że rząd pomógł przywrócić połączenie autobusowe na tej trasie. – W wielu innych miejscach robimy to samo, żeby można było z powrotem łączyć Polskę – oświadczył premier.

Morawiecki wyraził radość, że więcej młodzieży będzie mogło dzięki tym połączeniom uczyć się w szkole rolniczej w Golądkowie.

Ocenił, że rolnictwo, które jest „piękną dziedziną”, staje się coraz większą chlubą, a polski eksport rośnie na cały świat. Dodał, że PiS „odwrócił zakaz rolniczego handlu detalicznego, który wprowadzili PSL i PO”.

Premier przekonywał, że polscy rolnicy są coraz bardziej zaradni i konkurencyjni. – Rolnictwo jest naszym oczkiem w głowie, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne – zadeklarował.

– Bardzo się cieszę, że jesteśmy coraz silniejsi polskim rolnictwem, że polska wieś jest coraz bardziej nowoczesna, a z drugiej strony tak pięknie utrzymuje tradycje – oświadczył szef rządu.

(20.10.2018 za PAP, fot. PTWP)