12 listopada br. wolne dla ok. 800 tys. pracowników handlu

27.10.2018

Zgłoszona w piątek przez Senat poprawka spowoduje, że ok. 800 tys. pracowników handlu także będzie mogło świętować 12 listopada – powiedział przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara.

Senat poparł w piątek z poprawkami ustawę o święcie narodowym z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy. Jedna z poprawek zakłada, że wolne będą mieli także pracownicy handlu. Zgodnie z projektem, który trafił do Senatu, sklepy 12 listopada miały być otwarte.

„Cieszymy się, że na wniosek Solidarności Senat przegłosował poprawkę, aby 12 listopada był dniem wolnym także dla pracowników handlu” – powiedział Bujara. Jak dodał, „ta poprawka spowoduje, że ok. 800 tys. pracowników handlu także będzie mogło świętować 12 listopada”.

Zgodnie z ustawą 12 listopada 2018 roku ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

We wtorek Sejm uchwalił projekt ustawy o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, złożony do izby niższej przez posłów PiS w poniedziałek.

(27.10.2018 za PAP, fot. Żelazna Studio)