Premier Morawiecki w targach Polska Food Festiwal w Brukseli

14.12.2018

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w targach Polska Food Festiwal w Brukseli; dziękował wystawcom za to, że – jak mówił – rozsławiają polską żywnością lokalną dobre imię Polski we wszystkich krajach świata.

Polska Food Festiwal to wydarzenie organizowane przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w dniach 14-16 grudnia w Brukseli. Projekt realizowany jest we współpracy z m.in. Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Instytutem Polskim, Polską Organizacją Turystyczną, Domem Polski Wschodniej, PKN Orlen oraz PLL LOT.

Głównym celem wydarzenia jest promocja polskich producentów żywności, prezentacja produktów certyfikowanych, polskich regionów, tradycji świątecznych, walorów turystycznych naszego kraju oraz polskiej kultury.

– To jest ogromny sukces na arenie międzynarodowej, ale ponieważ jakość naszej żywności jest znana coraz szerzej i świadczy o tym, że radzimy sobie na różnych rynkach międzynarodowych, to chciałbym pogratulować wszystkim wystawcom, ale też wszystkim polskim rolnikom i producentom – mówił premier, który w piątek odwiedził wystawców. Morawiecki przebywa w Brukseli od czwartku, w związku z odbywającym się tam szczytem UE.

– Chciałbym podziękować wam za to, że rozsławiacie polską żywnością lokalną, regionalną, tradycyjną, bardzo smaczną, najsmaczniejszą na świecie, najzdrowszą również, dobre imię Polski we wszystkich krajach świata – powiedział szef rządu, zwracając się do polskich rolników i producentów polskiej żywności.

Morawiecki życzył im także „dalszych sukcesów w promocji polskiej żywności”.

(14.12.2018 za PAP)